Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Türk Kadınları Derneği, “Türk Hukukunda Kadın” konulu konferans düzenledi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, rektörlük konferans salonunun moderatörlüğünü NKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Recep Erbay’ın yaptığı konferansta, konuşmacı Av. Ebru Bayrak katıldı.

Konferansta Türk hukukunda kadının yeri konulu sunum yapılarak öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Etkinliğe, Türk Kadın Topluluğu Kurucusu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Doç. Dr. Gamze Yıldız Şeren, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, akademik, idari çalışanlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışmaları değerlendirdi

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından son üç ayın değerlendirme toplantısı yapıldı.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, İl Müdürü Oktay Öcal başkanlığında toplantı gerçekleştirildi ve çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda ilçe ve şube müdürlüklerinin faaliyetleri, zoonotik hastalıkların önlenmesi, bitkisel üretimin ve kırsal kalkınmanın desteklenmesi için uygulanan aşılama programı, uygulanan projeler ve müdürlüklerin ortak yürüttüğü çalışmalar ele alındı.

Öğrencilere afet bilinçlendirme eğitimi verildi

AFAD Tekirdağ İl Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesinde öğretmen ve öğrencilere afet ve acil durum bilinçlendirme eğitimi verildi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Aden Koleji’nde öğretmen ve öğrencilere verilen eğitimde tahliye tatbikatı da yapıldı.

Eğitimin ilk 72 saatinde afet türleri, afetin etkileri, risklerin mekanlarda azaltılması ve afet sırasındaki gerçek davranış kalıpları hakkında bilgi verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu