Ekonomi

Şu Anda Nvidia Değil, Crucial Semiconductor Hissesi

Mizuho analistleri Perşembe günü yayınladıkları bir araştırma raporunda, belirli bir yarı iletken çip şirketinin hisse senedi fiyatının genel piyasa görünümünü hızla olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebileceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Finans kuruluşu AMD’nin (NASDAQ:AMD) “30 Nisan’a kadar yarı iletken ve yapay zeka sektörlerini önemli ölçüde etkileyeceğini” öngörüyor.

Mizuho analistleri, “Kanımca, bu yarı iletken şirketin hisse senedi, piyasa iyimserliğini veya kötümserliğini hızla değiştirme potansiyeline sahip,” diye yazdı.

Şirketin hisse fiyatının MI300 siparişlerinin azalması, HBM DRAM sıkıntısı ve “NVDA’nın Blackwell ürününün 2024 sonunda ve 2025’te piyasaya sürülmesinden sonra pazardaki konumlarının önemli ölçüde zayıflayacağı algısı” gibi endişeler nedeniyle Mart ayındaki zirvesinden itibaren beş hafta içinde %27 düşmesi nedeniyle piyasa duyarlılığının ve yatırım pozisyonunun “son derece düşük” olduğunu gözlemlediler.

“Şirketin ikinci çeyrekten sonra MI300’ün geleceğine ilişkin açıklamaları, hisse senedinin değerini korumak ve potansiyel yatırımcıları çekmek için çok önemlidir” diyen Mizuho, AMD’nin hisse senedi fiyat grafiğinin “dik bir düşüş” gösterdiğini ve yatırımcıların, özellikle “30 Nisan’daki yüksek riskli kazanç duyurusu” öncesinde, düşen bir nesneyi yakalamaya çalışmak gibi bir korku nedeniyle hisse satın almakta tereddüt ettiğini belirtti.

Mizuho analistleri, AMD’yi desteklemeye devam ettiklerini belirterek, “Daha geniş yarı iletken endüstrisinin, sektörü canlandırmak ya da hızla gerilemesine neden olmak için en büyük potansiyele sahip olan AMD’nin mali sonuçlarına ve açıklamalarına son derece duyarlı olduğuna inanıyorum” diye ekledi.

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu