Haber

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkan, Adil Karaismailoğlu’na tazminat ödeyecek

DÜZGÜN Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görevdeki AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu’na 35 bin lira tazminat ödeyecek.

Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve şimdiki AK Parti Trabzon 28.Tur Milletvekili Adil Karaismailoğlu, GÜZEL Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan’ın sosyal medya hesabından kendisi hakkında yaptığı paylaşımlar nedeniyle dava açtı. Bartın Çevre Yolu İhalesi ile ilgili olarak sosyal medya hesabından Lütfü Türkkan’ın kendisine ağır ithamlarda bulunduğunu iddia eden Karaismailoğlu Türkkan’a tazminat davası açan Adil Karaismailoğlu, hakaret ederek iftira kabahatini işlediğini öne sürerek Türkkan’ın tutuklanmasını talep etti. 250 bin lira manevi tazminat ödeyin.

Lütfü Türkkan, Adil Karaismailoğlu’na 35 bin lira tazminat ödeyecek

İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında Türkkan’ın Karaismailoğlu’na tazminat ödemesine karar verildi. Davanın kısmen kabul edildiği duruşmada Lütfü Türkkan’ın Adil Karaismailoğlu’na 35 bin lira ödemesine karar verildi.

“Kazandığım tazminatı şehit ve gazilerimizin ailelerine bağışlayacağım”

Karaismailoğlu, davanın sonuçlanmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İyi Parti üyesi Lütfü Türkkan’ın ‘Müşteri’ olduğu mahkeme kararıyla kesinleşmiştir.’ Küfür ve iftiralarla beslenmiş olarak, ondan kazandığım tazminatı şehit ve gazilerimizin ailelerine bağışlayacağım.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu