Haber

İsrail savaş uçakları gece boyunca Gazze Şeridi’nin birçok noktasını vurmaya devam etti.

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin çeşitli yerlerine gerçekleştirdiği hava saldırıları sonucunda büyük yıkımın yanı sıra ölüm ve yaralanmaların yaşandığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin İçişleri Bakanlığı’nın Telegram sayfasında paylaşılan anlık kısa bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinde el-Astal Ailesi’nin ikametgahına hava saldırısı düzenledi.

Şihab haber ajansı, Astal Ailesi’nden 18 kişinin hayatını kaybettiğini, ölenlerin çoğunun çocuk olduğunu yazdı.

Han Yunus’un doğu kesimlerindeki yerleşim yerleri ağır topçu ateşinin yanı sıra hava saldırılarıyla da vuruldu.

Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahya bölgesindeki Al-Ran Ailesi’nin ikametgahı ile şehrin orta kesimlerindeki Nafak Caddesi üzerinde Abu Hasira ve Abdullatif ailelerine ait iki binaya düzenlenen hava saldırısında ölü ve yaralılar oldu. .

Saldırının gerçekleştiği bölgeye yakın depo ve dükkanlarda yangın çıktı. Yangına sivil savunma ve itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

İsrail hava saldırısında Gazze’deki Kamal Hastanesi yakınındaki Rezzan gökdelenindeki bir daire hedef alındı. Hava saldırısına maruz kalan bölgede ölü ve yaralıların olduğu kaydedildi.

Ayrıca Gazze’nin orta kesimindeki Deir Belah bölgesindeki Aksa Şehitleri Hastanesi yakınındaki bir konut da İsrail uçakları tarafından hedef alındı.

İsrail uçakları yine Gazze’nin orta kesimlerindeki Zevayde bölgesini vurarak saldırının gerçekleştiği mahalleyi yerle bir etti. Zevayde bölgesinde yaşanan saldırı sonucunda büyük yıkımın yanı sıra ölüm ve yaralanmaların da yaşandığı belirtildi.

Öte yandan Şifa Hastanesi Müdürü, bir binanın vurulması sonucu 50 cesedin kendilerine ulaştığını basına duyurdu.

olur-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu