Haber

Gergerlioğlu: Türkiye Ekonomik ve Kültürel Çöküş İçinde

Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye’nin ekonomik ve kültürel bir çöküş yaşadığını iddia etti.

Gergerlioğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türk insanının sosyal faaliyetleri ve sosyal dışlanma kriterleri üzerine yapılan araştırmanın sonuçlarının çok vahim olduğunu savundu.

Gergerlioğlu, OECD araştırmalarına göre Türkiye’nin ekonomik olarak dünyanın birinci ülkesi konumunda olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“38 ülke arasında yapılan bu araştırmada Türkiye ilk sırada yer alıyor. Rapora göre ekonomik sıkıntı yaşayanların kültürel faaliyetlere katılamadıkları görülüyor. Gerçekler acı ama hükümet çizmeye devam ediyor. pembe tablo.Sosyal dışlanmanın yaşandığı bir topluma dönüşüyoruz.Yani Türkiye büyük ölçüde ekonomik sefalet içinde.Türkiye ekonomik ve kültürel bir çöküş yaşıyor.Bunlar son derece vahim gelişmeler.Çünkü insan öyle bir yaratık değil ki. ancak maddi ihtiyaçlarını karşılayarak yaşamını sürdürebilir. Kültürel olarak kendini geliştirmesi gerekir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu