Ekonomi

Bakanlıktan sonra Mehmet Şimşek’ten ilk paylaşım: Önceliğimiz ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamak

28 Mayıs’ta yapılan ikinci tur seçimleri kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine’de değişiklik yaptı. Yeni kabinede sadece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kaldı. Kabinede en dikkat çekici değişiklik, Nureddin Nebati’nin yerine Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek oldu.

BAKANLIKTAN SONRA İLK PAYLAŞIM

Şimşek’ten ekonomi yönetimin beklentileri yüksek. Hem vatandaşlar hem de siyasetçiler Şimşek’ten ekonominin düzelmesini bekliyor. Şimşek, bakanlığının ardından ilk İngilizce paylaşımını yaptı.

“ŞEFFAFLIK, İSTİKRAR VE HESAP VERİLİRLİK İLKELERİMİZ OLACAK”

Şimşek, şunları paylaştı: “5 yıllık bir aradan sonra Hazine ve Maliye Bakanı olarak şeref ve şeref yemini ettim. Türkiye’de halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana emanet eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye… Yol gösterici ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır.

“Önceliğimiz EKİBİMİZİ GÜÇLENDİRMEK VE GÜVENLİ BİR PROGRAM TASARLAMAKTIR”

Yerel ve uluslararası zorluklarla mücadele ederken öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturmaya olan bağlılığımızı yeniden teyit ediyoruz. Herhangi bir kestirme yol veya hızlı çözüm bulunmamakla birlikte deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu